Mermer Doğaltaş Özel İmalat El.

Başvurmak İçin Hemen Tıklayınız

İlgili Ulusal Yeterliliğin AmacıBu yeterlilik alçı sıva uygulayıcısının niteliklerinin belirlenmesi ve belgelendirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu bakımdan alçı sıva uygulayıcısının bilgi, beceri ve davranışlarının tanımlanması amaçlanmıştır.
Sınavda Soru Çıkacak KonularLinki Tıklayınız
“İş Güvenliği” için sayfa 4-5, “Meslek Bilgisi” için sayfa 8-10 deki konulara çalışınız
Online Başvurudan Sonra Yapılacaklar* Kimlik Fotokopisi
* Ücret Dekontu
* FR-12 Aday Başvuru Formunu Sinerji MYM’ye kargo ile direkt gönderiniz ya da ofisimize elden teslim ediniz.
Ofis AdresimizFatih caddesi, No: 194 Daire: 101 1. Sanayi Sitesi Konak / İZMİR
Sınav günü ve saati tarafınıza bildirilecektir.
Aday sınavlarda kimliğini yanında bulundurmalıdır, kimliğini yanında bulundurmayan Aday sınava giremez.
Ön ŞartSınava girecek adaya mesleğe ilişkin bilgi ve deneyim sahibi olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla sınava gireceği birimlerde yer alan kritik adımları içerecek şekilde sorular sorularak ön değerlendirmeye tabi tutulur, ön değerlendirmeler sesli ve görüntülü kayıt altına alınır. Adaylar tarafından verilen cevaplar üzerinden yapılan değerlendirme sonucu yeterli düzeyde “(yüzde 100 başarı)” mesleki bilgi ve deneyime sahip olmadığı ve uygulama sınavına girdiği takdirde iş sağlığı ve güvenliği açısından risk teşkil edeceğinin değerlendirilmesi durumunda aday sınavlara alınmaz.

Aday, sınavına girmek istediği ulusal yeterlilik kapsamında en az 6 ay çalıştığına dair gerekli kanıtları (SGK kaydı ve benzeri) ve maden sahasında çalışması için 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre alınması zorunlu eğitimleri tamamladığına dair belge/sertifikaları sunması halinde ön değerlendirmeye tabi tutulmaz.
Sınav YeriBireysel Başvurularda Sinerji MYM – Sınav Merkezi, İzmir,   Toplu başvurularınızda Şantiyenizde de sınav yapılır.
Soru Sayısı (en az)Teorik: İş Güvenliğinden en az 16 Soru, Meslek Bilgisinden en az 11 Soru
Uygulama: 1 adet Uygulama Sorusu
Başarı NotuTeorik Sınavlardan         : %60 almalısınız
Uygulama Sınavından     : %80 almalısınız